کد خبر : 1517
تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1402 - 9:46
-

روایت فرماندار از آن چه دولت رئیسی طی یک سال در گچساران انجام داد

رضا سلیمانی

روایت فرماندار از آن چه دولت رئیسی طی یک سال در گچساران انجام داد

روایت فرماندار از آن چه دولت رئیسی طی یک سال در گچساران انجام داد
فرماندار گچساران گفت: سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف این شهرستان انجام شده است.

فرماندار گچساران گفت: سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه های مختلف این شهرستان انجام شده است.

روانبخش دیهیم خوب با اشاره به خدمات سال ۱۴۰۱ در این شهرستان توسط برخی دستگاه های اجرایی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۵۰ پروژه با اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن در این شهرستان انجام شد.

وی بیان کرد: افزون بر ۱۷۰ هزار متر مربع آسفالت، ۵ پارک، ۵ دهنه پل، ۱۱ هزار متر مربع سنگ فرش، ۷۰۰ متر طول دیوار حائل، ۲ هزار مترمربع ساماندهی فضا، ۲ هزار متر مربع هدایت کانال هدایت سیلاب از جمله برخی اقدامات بنیاد مسکن در گچساران بوده است.

فرماندار گچساران با اشاره به اجرای اقدام ملی در این شهرستان تصریح کرد: فاز اول اقدام ملی در این شهرستان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان و فاز دوم این طرح نیز با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

دیهیم خوب عنوان کرد: در سال گذشته ۱۵۰ قطعه واگذاری زمین جهت ساخت مسکن روستایی، صدور ۱۵۰ فقره سند ساختمان روستایی، اجرای ۵۹ طرح هادی روستایی که از این تعداد ۵۲ طرح در روستای بالای ۲۰ خانوار و مابقی در روستای زیر ۲۰ خانوار بوده از دیگر اقدامات بنیاد مسکن در گچساران می باشد.

 وی گفت: در حوزه جهاد کشاورزی این شهرستان در سال گذشته اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

 فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: اجرای سیستم آبیاری بارانی و قطره‌ای در سطح ۵۷ هکتار با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، احداث پل و جاده بین مزارع به طول ۵ کیلومتر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در مناطق اسلام آباد لیشتر، ماهور باشت و رودبال از اقدامات جهاد کشاورزی گچساران بوده است.

 دیهیم خوب بیان کرد: از دیگر اقدامات می‌توان به احداث و مرمت ایستگاه‌های پمپاژ آب کشاورزی در گچساران در سطح یک هزار هکتار با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال در مناطق باباکلان، شامبرکان، دیل، آرو و نیمدور، احداث ۲ کیلومتر کانال آبیاری کشاورزی با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد ریال در ۱۷ روستای گچساران، اجرای ۲۶ کیلومتر شبکه ۳ تامین آب کشاورزی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و تکمیل مجتمع‌های گلخانه‌ای ناصرآباد و ماهور باشت در سطح ۵۲ هکتار با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد.

وی افزود: درحوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچساران نیز ۱۲ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، لکه‌گیری آسفالت ۲۷ هزار متر مربع با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، اجرای روکش آسفالت ۱۲ کیلومتر راه فرعی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال، اجرای ۳۰ کیلومتر خط کشی با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در سال گذشته انجام داده است.

 فرماندار گچساران اظهار کرد: از دیگر اقدامات راهداری و حمل و نقل جاده گچساران می‌توان به اجرای ۱۰۰ عدد پایه گاردریل با اعتبار ۱ میلیارد ریال،اجرای ۴۵۰ عدد تابلوی جاده‌ای با اعتبار ۴میلیارد ریال، تعمیر و نگهداری و اجرای روشنایی جاده‌های چهار خطه به طول ۳۰ کیلومتر با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اجرا گردیده است.

 دیهیم خوب اضافه کرد: افزون بر ۲۰ هزار متر جدول گذاری با اعتبار ۱۴۰میلیارد ریال احداث و تکمیل کانال هدایت سیلاب به طول ۲۲۰۰ متر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال، توسعه فضای سبز به طول ۴۵ هزار متر مربع با اعتبار ۱۵۰میلیارد ریال ، احداث سه دهانه پل با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال، احداث بلوار و بازگشایی معبر به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۹۰۰میلیارد ریال از اقدامات شهرداری دو گنبدان در سال گذشته می‌باشد.

 وی افزود: ارتقا تکنولوژی سایت همراه اول از ۲Gبه ۴G شش مورد در روستاهای ماهوره باشت، اسپر،آرو، آبگرمو ، کمبل و پشه کان با اعتبار ۱۵۰میلیارد ریال ، راه‌اندازی سایت جدید همراه اول در دیل، شهرک نفت، پانصددستگاه با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال از اقدامات مخابرات گچساران است.

 فرماندار گچساران با اشاره به اینکه تمام این اقدامات در سال گذشته توسط مخابرات این شهرستان صورت گرفته تصریح کرد: اجرا و نصب دکل ۴۲ متری سایت همراه اول روستای خیرآباد، ناصرآباد با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ، اجرای ۳۲ کیلومتر فیبر نوری با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات این دستگاه در این شهرستان است./فارس

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار

تیتر یک

آرشیو